Домен та хостинг

Domen-hosting – поняття взаємопов'язані, але виконують різні функції. Часто вони зустрічаються разом, але важливо розуміти в чому їхня відмінність і для чого потрібні, перш ніж замовити розробку та створення особистого або корпоративного сайту. Це визначить ефективність роботи ресурсу, оскільки для того, щоб сайт повноцінно працював, необхідні обидві послуги.

Орендувати хостинг

Для будь-якого сайту, незалежно від його розмірів та напряму, важливі надійність хостингу та безперебійна робота сервера. Оренда хостингу є послугою передачі в особисте управління сервера на певний часовий період. Угода оформляється угодою, у якій прописані умови оренди та користування обладнанням.

Переваги оренди хостингу

Економія

• економія коштів у оренді чи придбанні устаткування, приміщення його розміщення, навчання персоналу, купівлі техніки підтримки необхідного мікроклімату;

Менше турбот

• компанія, що надає послуги оренди хостингу повністю бере на себе турботи щодо забезпечення працездатності обладнання, забезпечує своєчасне обслуговування і заміну деталей, що зносилися;

Стабільність

• забезпечення цілодобового підключення до дата-центру та високошвидкісного інтернету, стабільного електрозабезпечення обладнання для безперебійної роботи навіть за умов форс-мажору.

FAQ

Що таке хостинг та домен?

Домен є ім'ям сайту, а хостинг – місце його розташування. Ці послуги взаємопов'язані та необхідні для життєдіяльності будь-якого інтернет-ресурсу.

Як перенести домен на інший хостинг?

Щоб перенести домен, необхідно авторизуватися на платформі реєстратора, заповнити форму трансферу в особистому кабінеті користувача, ввести доменне ім'я та підтвердити подачу заявки на перенесення.

Як купити домен та хостинг?

Придбання домену здійснюється у авторизованих реєстраторів, які мають право створювати нові доменні імена та продовжувати існуючі.

Як зв'язати домен та хостинг?

Прив'язка домену до хостингу складається з двох етапів: додавання домену на сервер хостингу та вказівку IP-адреси сервера хостингу. Зробити це можна в особистому кабінеті користувача.

Скільки коштує домен та хостинг?

Купівля домену та хостингу відрізняються вартістю в залежності від провайдера та цінової політики конкретної держави.

Як настроїти домен на хостинг?

Налаштувати домен на хостинг можна з особистого кабінету користувача або звернувшись до спеціалістів.

Домен та хостинг в Україні

Домен – це онлайн-адреса онлайн платформи, а хостинг – те місце, де вона зберігається у віртуальному просторі. «Місце проживання» та ім’я сайту не можуть купуватись у власність, але їх можна орендувати на певний термін з можливістю продовження. Хостинг та домен в Україні орендують на різні періоди. Наприклад, домен можна використовувати щонайменше рік, а хостинг один місяць. Оскільки вони є окремими послугами, оплачуються окремо, але звернувшись до «Art Time Web» можна отримати найкращі умови розміщення сайтів.

Сайт складається з багатьох елементів, текстових, відео, фото файлів. Віртуальний хостинг дозволяє цільовій аудиторії та потенційним відвідувачам побачити ресурс, зайти на нього, зробити необхідні операції та інші дії. Якщо сайт зберігається на персональному комп’ютері – його ніхто не побачить, віддача від його витрат на його розробку та створення буде нульовою. Багато хто з метою економії, начитавшись інформації мережевих «фахівців», встановлює статичну IP-адресу, але гарантувати повноцінну та безперебійну роботу ресурсу за таких умов неможливо.

Домен і хостинг в Україні від «Art Time Web» позбавить будь-яких функціональних проблем, оскільки включає найнадійніші елементи для інтернет-платформ незалежно від архітектури, складності структури, обсягу запланованих операцій та інших функціональних аспектів. Послуги від професіоналів це:

 • налаштування програмного забезпечення;
 • забезпечені безперебійної роботи;
 • надійний та безпечний інтернет-канал;
 • професійна цілодобова підтримка та техдопомога.

Який хостинг підходить для вашого сайту, та на яких умовах його можна вигідно орендувати дізнайтесь, зв’язавшись із менеджерами студії «ATW».

Перенести домен на інший хостинг

Якщо сайт працює давно, але якщо бажання перейти на вигідніші умови оренди хостингу, зробити це нескладно і займає небагато часу: кілька діб. Такі трансфери є досить звичною практикою і викликані різними причинами.

Перенесення сайту з одного хостингу на інший складається із двох етапів. Першим буде підготовчі роботи з трансферу старого реєстратора, а другим – оформлення заявки нового. Вимоги до процедури стандартні та діють для всіх:

 • загальних доменів (gTLDs) – .net, .com, .biz, .org, .info;
 • нових спільних доменів (new gTLDs) – .school,.club, .shop, .hub;
 • національних доменів (деякі) – .com.ua, .ua, .io, .co, .me.

Не дозволяється перенесення сайту з хостингу на хостинг, якщо з реєстрації нового домену або здійснення останнього трансферу пройшло менше 60 днів. Трапляються випадки, коли новий реєстратор дозволяє реалізацію операції, але в системі з’явиться помилка, і домен залишиться на колишньому хостингу до моменту закінчення встановленого терміну. Також новий реєстратор може перенести, якщо на старому термін дії після останнього продовження ще не пройшов. Тому перед ініціацією процедури рекомендується дізнатися про точні умови трансферу в обох операторів.

Процес перенесення виглядає так:

 • розблокування домену (блокування встановлюється для захисту від крадіжки шахраями);
 • отримання у старого реєстратора коду трансферу;
 • оформлення замовлення у нового оператора;
 • безпосереднє перенесення на новий хостинг.

Процедура перенесення та запуску може тривати близько 5-6 днів. У цей час сайт буде функціональним, але в деяких випадках, коли використовуються публічні DNS сервери старого оператора, після перенесення ресурс може перестати відкриватися. Програмісти студії «Art Time Web» забезпечать функціональність платформи та мінімізують можливі наслідки процедури.

Оренда хостингу

Ця угода вигідна, оскільки дозволяє забезпечити проект будь-яких масштабів необхідної потужністю та ресурсами без того, щоб набувати у власність дорогого складного обладнання. Орендар може самостійно контролювати функціональність сервера, встановлювати та видаляти ПЗ, змінювати налаштування, редагувати контент та інше.

Перевагами оренди хостингу є:

економія коштів у оренді чи придбанні устаткування, приміщення його розміщення, навчання персоналу, купівлі техніки підтримки необхідного мікроклімату;
компанія, що надає послуги оренди хостингу повністю бере на себе турботи щодо забезпечення працездатності обладнання, забезпечує своєчасне обслуговування і заміну деталей, що зносилися;
забезпечення цілодобового підключення до дата-центру та високошвидкісного інтернету, стабільного електрозабезпечення обладнання для безперебійної роботи навіть за умов форс-мажору.
Вибір хостингу

Вибір хостингу для сайту завдання складне, тому що існує кілька видів послуг, з яких необхідно вибрати ту, що покриє всі потреби конкретного інтернет-ресурсу. На початковому етапі необхідно визначити масштаб завдань та конфігурацію. Це дозволить вибрати оптимальне обладнання, канали доступу, інфраструктуру та інші елементи.

Існує кілька видів хостингу:

 • загальний (віртуальний) – послуга передбачає спільне користування сервером великою кількістю клієнтів. У такому разі потужності та ресурси сервера будуть рівномірно розподілятися між користувачами, тому таке рішення буде оптимальним для невеликих проектів як особисті сторінки, сайти візитки, лендінги та інше. Але в міру розвитку зростання інтернет-ресурсу продуктивність може падати, тому якщо платформа була запущена з перспективами зростання, такий варіант не підходить;
 • VSP – віртуальний приватний сервер. Незважаючи на те, що в такому випадку клієнт спільно користується потужностями сервера з іншими користувачами, кожен з них має зарезервований простір з виділеними ресурсами, обчислювальною потужністю і пам’яттю. Таким чином мінімізуються будь-які ризики, пов’язані з обслуговуванням сусідніх ресурсів;
 • Виділений сервер – хмарний хостинг відноситься до найнадійніших на ринку. Послуга надає доступ до кластера серверів, на яких створюються резервні копії сайту клієнта. Якщо на одному із серверів виникнуть функціональні проблеми, трафік автоматично та миттєво перенаправляється на інший функціонуючий сервер.

Таким чином, вибір хостингу та домену виконується не лише виходячи з вартості послуг, найбільш доступними з яких є віртуальний, а найдорожчим хмарний хостинг. Також потрібно аналізувати і масштабність інтернет-проекту, складність його архітектури та функціональність.

Фахівці «Art Time Web» рекомендують у процесі вибору хостингу в Україні звертати увагу і на такі нюанси як якість технічної підтримки оператора та швидкість реагування та вирішення проблем, що виникають, і доступність роботи обладнання, наявності резервних каналів.

Налаштування хостингу

Налаштування сервера для хостингу важлива послуга, яка визначає функціональність інтернет-ресурсу, оскільки неправильне налаштування може вплинути на видимість сайту в мережі. Початкові функції задаються автоматично, але щоб сайт відображався та працював коректно, необхідно виконати додаткові дії. Налаштування домену та хостингу залежать від вибраного тарифного плану, і всі функції задаються через панель керування.

Існує два протоколи зберігання файлів на сервері FTP та SSH. Функціонально вони не відрізняються якістю налаштування, але суттєво відрізняються рівнем безпеки, а другий і дорожчим.

Налаштування сервера FTP для хостингу займає кілька хвилин і необхідно отримати від провайдера набір базових даних. Вони, як правило, містяться в листі з іншими параметрами налаштування, яке надходить клієнту після покупки хостинг-акаунту. Також зверніться до служби підтримки. Ці дані включають:

 • Ім’я хоста чи сервера;
 • Протокол;
 • Порт, якими передаються файли;
 • Тип з’єднання;
 • Ім’я користувача;
 • Пароль;
 • режим роботи (активний, пасивний);
 • Можливість одночасного підключення (рекомендується не більше 8 з однієї IP-адреси).

Налаштування веб-сервера для хостингу може виконуватися самостійно або звернутися за допомогою спеціалістів студії «Art Time Web».

Хостинг для інтернет магазину

Бізнес у віртуальному просторі дуже рентабельний, тому багато компаній відкривають інтернет-магазини, в яких можуть запропонувати товари та послуги ширшій аудиторії за вигіднішими цінами. Для таких платформ важливо не тільки мати професійно розроблений сайт, але й розмістити його на правильний хостинг. Це забезпечує швидкість завантаження сторінок, виконання операцій та безпеку функціонування системи.

Встановлення Вордпрес на хостинг може відбуватися автоматично при замовленні домену з хостингом, так само як і для вже зареєстрованих доменів. Також процедура доступна і в ручному режимі, якщо домен додано до панелі керування. Фахівці «Art Time Web» забезпечать найкращі умови роботи вашого сайту, а для цього достатньо звернутися до студії за консультацією та професійною допомогою.

pre-loader